1. سعی کنید کار با لایه ها را به درستی یاد بگیرید و قبل از هر تغییراتی از روی تصویر اصلی یک کپی بگیرید تا در صورت بروز هر مشکلی بتوانید عکس اول را فعال کنید . معمولا کاربران در طراحی به این نکته دقت نمی کنند و بعد از اعمال تغییرات و یکسری افکت ها مجبور می شوند فایل اصلی را حذف کنند و از دوباره کار را شروع کنند .

2.حتما تنظیمات مربوط به Blending option را خوب یاد بگیرید . بیشتر تنظیمات مربوط به رنگ ، ساختار ، بافت و بعد از در این بخش انجام می شود . 11 بخش کاربردی که به هیچ وجه هیچ طراحی بدون یاد گرفتن این 11 قسمت نمی تواند یک طرح را از پایه طراحی کند . حتما باید از این قسمت برای طرح ها استفاده کنید . آموزش مربوط به این قسمت در بخش فتوشاپ قرار داده شده است .

3.حاشیه برش را در طرح هایی که باید به چاپخانه ارسال شود رعایت کنید . بدون حاشیه برش ممکن است متن یا طرح شما یک سانت کاهش پیدا کند و این موضوع در طراحی پوستر و کارت ویزیت طرح شما را بدون استفاده می کند . برای ایجاد حاشیه برش از ابزار خط کش استفاده کنید که با کلیدهای Ctrl+R فعال می شود .

نتیجه گیری: دوستان عزیز بدون یادگیری شورتکات های کاربردی کار با نرم افزار سنگینی مثل فتوشاپ بسیار مشکل و زمان بر می باشد . زمان بر ، از این لحاظ که باید برای باز کردن لایه و انتخاب ابزارها باید مستقیم وارد مسیر مربوطه شوید که وقتی یک طراحی حرفه ای را می خواهید شبیه سازی کنید بسیار کار مشکل می باشد .